بدو چت – بدو چتی – چت روم – بدو چتی ها – ققنوس چت

بدو چت یکی از قدیمی ترین چت روم های ایرانی این سایت یکی از بخش های میهن چت است که در سال ۱۳۸۶ تاسیس شده میهن چت از سال ۱۳۸۶ تا هم اکنون سال ۱۳۹۸ فعال است و توسط بهترین افراد و بر روی بهترینو با کیفیت ترین سرویس ها قرار دارد.

جهت ورود به چت روم ” اینجا ” کلیک کنید

جهت ورود به بدو چت میتوانید از لینک اصلی میهن چت یا همین لینک که مشاهده میکنید وارد چت روم شوید

همچنین میتوانید از فرم سمت راست همین صفحه با وارد کردن نام کاربری وارد چت روم شوید .

جهت استفاده از امکانات چت روم نیز حتما در سایت عضو شده و منتظر تائید نام کاربری خود شوید ، توجه داشته باشید که کیفیت چت روم جهت راحت بودن کاربران اولیت اصلی ماست.

چت روم مشهد – چت روم شیراز – چت روم خراسان

دریای مدیترانه یا دریای میانه درگذشته بحر روم و بحر سفید دریایی است که به اقیانوس اطلس متصل است و در شمال آن توسط اروپا از جنوب آفریقا و از شرق توسط آناتولی و شام فرا گرفته شده‌است.

بدو چت - میهن چت - ناز  چت - پرشین چت
چت روم ایرانی

در منابع عربی و اسلامی از این دریا به دریای روم، دریای سفید و دریای میانه بحرالروم، بحر متوسط، بحر ابیض نیز یاد شده‌است. دریای فلسطین، دریای بزرگ و دریای مغرب از دیگر نام‌های قدیمی آن در متون شرقی است.

نام مدیترانه از واژه لاتین مدی میان ترا زمین به معنی «دریای میان سرزمین‌ها گرفته شده‌ است .

مدیترانه میان سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا واقع است. این دریا از راه تنگه جبل الطارق به اقیانوس اطلس راه دارد و به وسیله کانال سوئز در مصر بادریای سرخ مربوط است. این دریا از لحاظ کشتیرانی و ترابری دریایی از مهم‌ ترین دریاهای جهان به‌ شمار می‌رود.

میانگین ژرفای مدیترانه ۱۵۰۰ متر و عمیق‌ترین نقطه ثبت‌شده آن ۵٬۲۶۷ متر در محلی به نام ژرفنای کالیپسو در دریای ایونی است.

بدو چتی - بدو چت چت روم فارسی
بدو چتی – چت فارسی – میهن چت

مدیترانه مسیری مهم برای بازرگانان و مسافران جهان قدیم بود و از همان زمان دادوستد فرهنگی و بازرگانی را میان مردمان گوناگون ممکن می‌کرد.

فرهنگ‌های حاضر در محدوده این دریا از دوران باستان عبارت بوده‌اند از فرهنگ‌های میان‌ رودان، ایران هخامنشی، مصری، فنیقی،کارتاژی، ایبریایی، یونانی، مقدونی، ایلریایی، تراکیهای، لوانتی، گالی، رومی، آلبانیایی، ارمنی، عربی، بربر، یهودی، اسلاوی و ترک.

دو تمدن مهم باستانی مدیترانه یکی دولت‌ شهرهای یونانی بودند و دیگر فنیقیه که اولی تمدنی هندواروپایی و دومی سامی بود. زمانی که آگوستوس امپراتوری روم را بنیاد نهاد، نام مدیترانه به مرور از سوی رومیان Mare Nostrum دریای ما نامیده شد.

چت روم فارسی بدو چت - بدو چتی
چت روم فارسی

داریوش بزرگ به دلیل اهمیت راه دریایی میان مصر و ایران دستور ساخت آبراهی میان دریای سرخ و دریای مدیترانه را از راه نیل در اواخر سدهٔ ششم پیش از میلاد داد تا کشتی‌های ایرانی بتوانند به راحتی از آن عبور کنند. سرپرستی ساخت این آبراه را مهندس ارتاخه از مهندسان ایرانی عصر هخامنشی به عهده داشت .

بدو چت – بدو چتی – چت روم بدو چت

جنگ‌ های پونیک میان روم و کارتاژ که بر سر تصاحب جزیره سیسیل آغاز شده‌بود مدت‌ها منطقه مدیترانه را دچار تنش کرد و این جنگ‌ها با پیروزی رومیان به پایان رسید.

دریای مدیترانه از سوی غرب توسط تنگه جبل‌ الطارق که در نوشته‌ های هومرستون‌ های هرکول نامیده شده به اقیانوس اطلس می‌ پیوندد.

مدیترانه در شرق به ترتیب توسط تنگه‌های داردانل و بسفر به دریای مرمره و دریای سیاه متصل است. دریای مرمره را اغلب به عنوان بخشی از دریای مدیترانه به‌ شمار می‌ آورند اما دریای سیاه دریایی جدا به‌ شمار می‌آید.

کانال دست‌ ساخت سوئز به درازای ۱۶۳ کیلومتر ۱۰۱ مایل، مدیترانه را در سمت جنوب شرقی به دریای سرخ متصل می‌کند.

جزیره‌های بزرگ در دریای مدیترانه عبارتند از قبرس – کرت – وابیه، رودس، لسبوس – خیوس – سفالونیا – کورفو – لیمنوس – ساموس – ناکسوس و آندروس در مدیترانه شرقی – ساردینیا – کُرس، سیسیل – کِرِس، کرک –  براچ – هوار – پاگ – کورچولا و مالت در مدیترانه مرکزی – و ایبیزا – مایورکا و مینورکا جزایر بالئاری در مدیترانه غربی

آب و هوای معمولی مدیترانه دارای تابستان‌ های گرم، مرطوب، و گاه خشک و زمستان‌های معتدل و بارانی است. فراورده‌های کشاورزی در منطقه عبارند اززیتون، انگور، پرتقال، نارنگی و چوب‌ پنبه.

سازمان بین‌ المللی مهاجرت، دریای مدیترانه را مرگبارترین مسیر مهاجرت‌ های غیرقانونی در جهان اعلام کرده‌ است.

این راه تنها طریق اصلی رسیدن به سواحل کشورهای اروپایی است. اغلب مهاجران برای رسیدن به این هدف مبالغ هنگفتی به قاچاقچیان حرفه‌ ای میپردازند.

جنگ، فرار از کانون‌ها بحرانی، گرسنگی و ساختن آینده‌ای بهتر، از انگیزه‌ های پناه جویان برای ورود به اروپا است. با این که گاردهای نجات اتحادیه اروپا همواره در حال گشت در سواحل لیبی و نجات پناهجویان غرق‌شده در آب‌های مدیترانه هستند،

بدو چتی - بدو چتی  ها - چت روم بدو چتی
میهن چت – چت فارسی – فارسی چت – بدو چتی

مهسان چت – چت روم مهسان – ایران چت – چت فارسی

با این حال هر سال به‌شمار غرق‌ شدگان در این دریا افزوده می‌شود.کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان اعلام کرد در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲ هزار و ۲۶۲ پناهجو در دریای مدیترانه جان خود را از دست داده یا ناپدید شده‌ اند

هرساله با فرارسیدن فصل تابستان و مساعد شدن وضعیت آب و هوا، سفرهای پرمخاطره در دریای مدیترانه برای رسیدن به اروپا افزایش می‌یابد .

راه دریایی بین لیبی و ایتالیا اصلی‌ ترین مسیر برای پناهجویانی است که می‌خواهند به اروپا بیایند. پس از توافق اتحادیه اروپا با ترکیه بر سر بازگرداندن پناهجویان از یونان به ترکیه، تعداد پناهجویانی که از یونان قصد ورود به اروپا را دارند،

به‌ طور چشم گیری کاهش پیدا کرده‌است. بسیاری از کسانی که از طریق آب‌ های مدیترانه راهی اروپا میشوند از آفریقای سیاه آمده‌ اند.

این انسان‌ها از فقر، خشونت و تعقیب‌های قضایی به اروپا فرار می‌کنند و اغلب تنها هستند. بیشتر آوارگانی که از شمال آفریقا به اروپا می‌آیند، از غرب قاره و شاخ آفریقا هستند.

جهت ورود به چت روم میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید.

http://mihanw.ir/