عسل چت – چت روم عسل – چت عسل – چتروم عسل – ورود به عسل چت

عسل چت قدیمی ترین سامانه گفتگوی ایرانیان که با اسم میهن چت نیز شناخته شده است ، این سایت با اسم میهن چت در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد و هم اکنون تا سال ۱۳۹۸ فعال است ، چت روم

جهت ورود به چت روم ” اینجا ” کلیک کنید

عسل چت – میهن چت با توجه به مدیریت درست سایت عسل چت – میهن چت و نظارت شبانه روزی و کار شبانه روزی برنامه نویسان و کد نویسان سایت در طی مدت زمان کوتاه پس از باز گشایی محبوبیت گذشته خود را در بین اکثر سایت های ایرانی و سایت های چت روم ایرانی بدست اورد .

با محیط سالم و دوستانه و جذاب یک محیط گرم برای کاربران ایرانی فراهم کرده است همین موضوع باعث شده است که روز به روز کاربران زیادی ازاین سایت بازدید نمایند.

جهت ورود به میهن چت – عسل چت یا چت میهن میتوانید از فرم سمت راست همین صفحه و با وارد کردن نام کاربری اقدام نمایید .

عسل چت – چت – چت روم – ققنوس – چت شلوغناز چت – میهن چت

اقوام ایرانی‌تبار یا مردمان ایرانیگروهی قومی از تبار اقوام ایرانی‌ زبان باستان هستند که به یکی از زبانهای ایرانی گویش می‌کنند.

این گروه قومی در سراسر فلات ایران، از هندوکش تا آناتولی مرکزی و از آسیای میانه تا دریای پارس منطقه‌ ای که ایران بزرگ یا ایران‌زمین نامیده می‌شود پراکنده شده‌اند.

https://mihanci.ir/

در نوشته‌های تاریخی و ادبی، ایرانیان با کشیدن عسل چت مرزهایی بین خود و بیگانگان، خویش را از دیگران متمایز کرده‌اند؛ برای نمونه:

  • ایران و انیران در دوران ساسانیان
  • ایران و توران در اساطیر
  • ایران و روم
  • ایرانی و تازی عجم و مردم عرب
  • چت روم تهران
  • تاجیک پارسی‌زبان و ترک
  • ایران و هند
  • ایران و فرنگ اروپا
  • عسل چت

زمانی اقوام ایرانی‌زبان را می‌شد در سرتاسر اوراسیا از بالکان تا غرب چین پیدا کرد بخش عمده اقوام ایرانی‌ زبان کنونی و اقوام ایرانی‌تبار با هم مشترک است ولی تفاوت‌هایی نیز وجود دارد. همانگونه که مشخص است اقوام ایرانی‌تبار محدود به مرزهای کنونی کشور ایران نیستند.

عسل چت - چت - چت روم - ققنوس - چت شلوغ - میهن چت
عسل چت – چت – چت روم – چتروم فارسی – چت روم فارسی – روم عسل

چت روم مشهد – مشهد چت – چت روم خراسان – چت مشهد

بسیاری از اقوام ایرانی‌تبار خود ریشه در شاخه‌ای عسل چت از آریایی‌ های هندواروپایی شناخته شده به ایرانی‌ها دارند. یافته‌های باستان‌شناسی در مکان‌هایی مانند: روسیه، آسیای میانه و خاورمیانه اطلاعات کمی را درباره این که این اقوام چگونه می‌زیسته‌ اند ارائه کرده‌اند.

اقوام ایرانی نقش بسیار مهمی را در تاریخ عسل چت بازی کرده‌اند. مادها یکی از نخستین کشورها لرستان چت و امپراتوری‌های چند ملیتی را تشکیل دادند انجمن میهن فروم و قبایل کوچ‌ رو سکاها -سرمتی بر زمین‌های گسترده‌ ای از روسیه و بالکان حکم فرما بوده‌اند و احتمالا یک قبیله زنان جنگاور سرمتی الهام بخش اسطوره یونانی آمازون‌ها بوده‌اند

 همچنین پژوهشگران معتقدند آیین‌های گوناگونی از مردمان ایرانی‌تبار مانند مزدیسنا و آیین مانوی تأثیرات بسیار مهم فلسفی را بر مفاهیم یهودیت و مسیحیت داشته‌اند. اقوام ایرانی باستان نیای مردمان بسیاری مانند: پارسها – بختیاریها – لرها – لکها مردم آذری – مردم عسل چتمازندرانی – تات‌ها –  تالشها – گیلکها- کردها – بلوچها – هزاره‌ها –  آیماق‌ها – پشتون‌ها –  تاجیکها و . . . هستند.

واژه ایرانی مشتق شده از ایران است که خود واژه ایران به معنی سرزمین آریایی‌ها است خود واژه آریا در زبان نیاهندوایرانی به معانی بسیاری مانند: اصیل و شریف معنی شده‌است.

چت روم اصفهان – اصفهان چت – چت اصفهان – چت روم اصفهانی ها

در میان زبان‌های کهن ایرانی، تنها دو زبان اوستایی و آذری از روی متون نوشته شده، شناخته شده‌اند.

قدیم‌ترین بخش این نوشته‌ها مربوط به قرن ششم پیش از میلاد است. زبان اوستایی در شمال شرق ایران و آذری در شمال غرب ایران استفاده می‌شد بیشترین، زبان‌های ایرانی کنونی از این دو زبان سرچشمه گرفته‌ اند.

فارسی زبان رسمی ایران، افغانستان و تاجیکستان است عسل چت و البته در تاجیکستان به نام فارسی تاجیکی و در افغانستان به نام فارسی دریشناخته می‌شود و فارسی‌زبانان در ایران بزرگ‌ترین گروه زبانی به‌شمار می‌آیند.

عسل چت ، چت روم عسل ، روم عسل ، چت عسل ، چت ، چت روم ، چت روم فارسی
عسل چت یکی از قدیمی ترین و بهترین چت روم های فارسی ایرانی

براساس نتایج سرشماری سال ۱۳۷۵ دربارهٔ ترکیب قومی عسل چت ملت ایران، جمعیت فارس‌ها حدود ۷۳ تا ۷۵ درصد جمعیت ایران است. آمار سرشماری سال ۱۳۷۵ نشان می‌دهد که فدرال چت ۸۲ تا ۸۳ درصد مردم فارسی صحبت می‌کنند و ۸۶ درصد از آن‌ها فقط فارسی را می‌فهمند. فارسی‌ زبان مهسان چت نخست ۲۰ میلیون تن در افغانستان، ۵ میلیون تن در تاجیکستان  و در ازبکستان حدود ۷ میلیون است .

زبان فارسی گویش‌ورانی نیز در هند و پاکستان دارد نگاه: زبان فارسی در شبه‌ قاره هندوستان با توجه به کرمانشاه چت رسمی بودن زبان فارسی در ایران، افغانستان و تاجیکستان و تسلط گویشوران سایر زبان‌ها بدان به عنوان زبان دوم روی هم‌رفته می‌توان شمار فارسی‌گویان جهان را حدود عسل چت ۱۱۰ میلیون تن برآورد کرد .

چت روم شیراز – چت روم شیرازی ها – شیراز چت – چت شیراز

اقوام پارسی آریایی است. زبان این قوم زبان پارسی باستان بود، و هم‌ اکنون به پارسی نو تکلم می‌کنند. در زبان پارسی باستان پارسه Parsa نام یکی از اقوام ایرانی مقیم اهل ایران است که مقر ایشان را نیز پارس نامیده‌اند.

از این قوم دو خاندان بزرگ به شاهنشاهی رسیده‌اند، یکی هخامنشیان و دیگر ساسانیان .

نام قوم پارس برای اولین بار در سالنامه‌های پادشاهان آشور در شرح لشکرکشی آنان به حدود جبال زاگرس به میان آمده‌است.

آشوریان این قوم را در ۸۴۴ ق.م. شناخته‌ اند. با این دلایل قوم پارس قبلا در چت روم موبایل شمال غربی ایران کنونی در مغرب و جنوب غربی دریاچه ارومیه مستقر بوده و سپس به تدریج به جنوب متمایل شده و این انتقال در نتیجهٔ فشار اورارتو و آشور بوده‌است. این قوم به احتمال قوی در حدود سال ۷۰۰ ق.م. در مغرب جبال زاگرس کنونی جایگزین شدند،

چت روم عسل بهترین فارسی چت ایرانی ، میهن چت ، پرشین چت ، چت فارسی
چت روم عسل بهترین فارسی چت ایرانی

و مرکز حکومت آن‌ها مطابق نوشته آشوریان پارسوماش نامیده شد. پارسیان پس از ورود به این سرزمین تحت قیادت هخامنش حکومت کوچک خود را تشکیل دادند.

چت روم تهران – تهران چت – چت تهران – چت روم تهرانی ها

پس از مرگ هخامنش پسرش چیش پیش پادشاه شهر انشان نامیده شد و مهگل چت رسما در قلمرو وسیعتری به فرمانروایی پرداخت و ایالت تازه‌ای را که پارسه نامیده شد فارس کنونی به دیگر متصرفات خود پیوست .

پارسیان پس از ورود به این سرزمین تحت قیادت عسل چت هخامنش حکومت کوچک خود را تشکیل دادند.

پس از مرگ هخامنش جمشید پسرش چیش پیش پادشاه شهر انشان نامیده شد و رسما در قلمرو وسیعتری به فرمانروایی پرداخت و ایالت تازه‌ای را که پارسه نامیده شد فارس کنونی به دیگر متصرفات خود پیوست. از کتاب ایران تألیف گیرشمن ترجمهٔ معین صص ۵۹–۱۰۹ بنابه روایات مختلف تاریخ نگاران، چیش پیش مذکور غیر از چیش پیش پدر کورش چتروم شلوغ معروف است، به این معنی که پس از مرگ هخامنش ققنوس چت به ترتیب چیش پیش، کمبوجیه فرزند او و کوروش فرزند کمبوجیه به فرمانروایی رسیدند . عسل چت

سپس فرزند کوروش بنام چیش پیش دوم روی کار آمد عسل چت و این شخص همان پدر کوروش و آریارمنا است که حکومت را میان دو فرزند خود تقسیم کرد و دو شاخه از خاندان هخامنش به وجود آورد.

از شاخهٔ آریارمنا به ترتیب پسرش آرشام، نوه اش ویستاسپ بیست اسب و پسر ویستاسپ یعنی داریوش کبیر حکومت کردند. شاخه دوم یعنی نسل کورش را باید شاخه اصلی خاندان هخامنشی شمرد زیرا وسعت شاهنشاهی مربوط به این شاخه است.

چت روم شمال – شمال چت – چت شمال – چت روم شمالی ها

از این شاخه به ترتیب کورش، پسرش کمبوجیه دوم، کورش سوم پسر کمبوجیه و معروف به کورش بزرگ و کمبوجیه سوم فاتح مصر و سپس فرزندان دیگرشان به شاهنشاهی رسیدند .

مادها در رشته‌کوه‌های زاگرس مستقر شده و در مادَ (غرب ایران کنونی) تمدن به وجود آورده و در آنجا ماندگار شدند. پارس‌ها تدریجاً رو به جنوب پیشروی کرده و به سرزمینی رسیدند که استان فارس کنونی است؛ و در آنجا ماندگار شدند. پارس‌ها پس از آمدن به آن منطقه به تمدن‌های اطراف آنجا برخوردند.

علی بن حسین مسعودی در التنبیه و الاشراف می‌نویسد پارسیان قومی بودند چت روم اصفهان که قلم‌روشان دیار جبال بود از ماهات ماد و غیره و آذربایجان تا مجاور ارمنیه و اران و بیلقان تا دربند که باب و ابواب است و ری و طبرستان و مسقط و شابران و گرگان و ابرشهر که نیشابور است و هرات و مرو و دیگر ولایت‌های خراسان و سیستان و کرمان و فارس و اهواز با دیگر سرزمین عجمان که در وقت حاضر به این ولایت‌ها پیوسته‌است،

عسل چت - چت - چت روم - ققنوس - چت شلوغ - میهن چت
میهن چت – چت – چت روم – فارسی چت – چت فارسی – عسل چت – چت عسل – عسل چتی

همه این ولایت‌ها یک مملکت بود، پادشاه‌اش یکی بود و زبان‌اش یکی بود، فقط غزل چت در بعضی کلمات تفاوت داشتند، زیرا وقتی حروفی که زبان را بدان می‌نویسند یکی باشد، زبان یکی است وگر چه در چیزهای دیگر تفاوت داشته باشد، چون پهلوی و دری و دیگر زبان‌های پارسی .

ابن الندیم از عبداﷲبن مقفع حکایت کند که لغات فارسی شش است: فهلویه پهلوی دریه دری فارسیه زبان مردم فارس خوزیه زبان مردم خوزستان و سریانیه. فهلویه منسوب است به فهله پهله نامی که بر مجموع شهرهای پنجگانهٔ همدان چت اصفهان و ری و همدان و ماه نهاوند و آذربایجان دهند .

فارسی چت – چت روم فارسی – چت روم فارسی زبانان

پس از فروپاشی امپراتوری آشور و فتح نینوا توسط دولت ماد عسل چت در سال ۶۱۲ پیش از میلاد، حکومت ماد تبدیل به شاهنشاهی نیرومندی گردید. هخامنشیان نخست پادشاهان بومی پارس و سپس انشان بودند ولی با شکستی که کوروش بزرگ بر ایشتوویگو واپسین پادشاه ماد وارد ساخت و سپس فتح لیدیه و بابل ایران تبدیل به شاهنشاهی بزرگی شد. از این رو کوروش بزرگ را بنیانگذار شاهنشاهی هخامنشی می‌ دانند.

درپی نارضایتی‌های مردمی از حکومت اشکانیان اردشیربابکان که چت روم مدراتو یک مرد پارس بود و از نسل و نسب به هخامنشیان می‌رسید علیه اشکانیان قیام کرد و پس از جنگ‌های طولانی آن‌ها را برانداخت ودومین حکومت پارس را تأسیس نمود این حکومت یک حکومت دینی و نسبتاً قوی تر از اشکانیان بود که توانست وسعت خود را به اندازه وسعت هخامنشیان برساند و طولانی‌ ترین حکومت را به مدت چهارصد سال بر ایران داشته باشد .

لینک ورود به عسل چت

http://mihanver.ir/chatroom-iran