چت روم شلوغ – چت روم فارسی – چت شلوغ – شلوغ چت – چت روم قدیمی

چت روم شلوغ یا همان میهن چت یکی از قسمت ها و بخش های سایت میهن چت میباشد ، این چت روم همچنان فعالیت خود را در راستای ترویج سایت سرگرمی و تفریحی برای کاربران ایرانی ادامه میدهد.

جهت ورود به چت روم ” اینجا ” کلیک کنید

برای ورود به این چت روم از فرم سمت راست با وارد کردن نام کاربری میتوانید اقدام نمایید – چت روم شلوغ

سوئد، به سوئدی Sverige با نام رسمی پادشاهی سوئد به سوئدی Konungariket Sverige کشوری است در شمال اروپا درشبه‌ جزیره اسکاندیناوی از غرب با کشور نروژ از شمال شرق با کشور فنلاند از شرق با خلیج بوتنی از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه‌است. نام این کشور در فارسی از نام آن در زبان فرانسوی Suède گرفته شده‌است. پایتخت و بزرگ‌ترین شهر این کشور استکهلم است. چت روم شلوغ

سوئد با مساحت ۴۴۹٬۹۶۴ کیلومتر مربع، کمابیش اندازهٔ عراق و چهارمین کشور بزرگ اروپا پنجمین کشور بزرگ اروپا با احتساب بخش اروپایی روسیه از نظر مساحت می‌باشد. آلوچه چت جمعیت سوئد بیش از ۱۰ میلیون نفر است. که تقریبا ۷.۹ میلیون نفر آن را سوئدی‌ها تشکیل می‌دهند. این کشور با تعداد ۲۱ نفر در هر کیلومتر مربع تراکم جمعیت پایینی دارد و بیشتر این جمعیت نیز در جنوب سوئد مستقر هستند همچنین بیش از ۸۵% مردم سوئد در ناحیه شهری زندگی می‌ کنند.

چت شلوغ - شلوغ چت _ چت روم شلوغ - میهن چت
چت روم شلوغ _ شلوغ چت _ میهن چت _ چت شلوغ _ چت فارسی شلوغ

حکومت کشور سوئد پادشاهی مشروطه است و دولت به شکل پارلمانی اداره می‌گردد. پادشاه در این کشور مقامی تشریفاتی است و کشور را نخست‌وزیر اداره می‌کند. پس از پایان جنگ سرد، سوئد در تاریخ ۱ ژوئن ۱۹۹۵ به کشورهای عضو ناتو پیوست اما بعدها همانند کاری که در قبال منطقه یورو کردند با یک رفراندوم از ناتو خارج شدند سوئد همچنین عضو سازمان ملل متحد شورای اروپا سازمان تجارت جهانی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی شورای نوردیک و مدل نوردیک می‌باشد. اهواز چت سوئد هشتمین سرانه تولید ناخالص داخلی را در جهان دارا می‌باشد و جایگاه خوبی در جنبه‌های مختلف ملی مانند کیفیت زندگی آزادی شهروندی بهداشت آموزش اختلاف طبقاتی رفاه و توسعه انسانیدارد . چت روم شلوغ

مردم سوئد همراه با مردمان نروژ ایسلند و دانمارک از شاخه ژرمنی اقوام هندواروپایی بوده و تبارشان به وایکینگ‌ ها می‌رسد کیفیت زندگی شهروندان سوئدی بالا و نرخ بیکاری در آن کشور پایین است و اقتصاد آن بر پایه مشارکت مردم در سرمایه‌ گذاری‌ها استوار است . چت روم شلوغ

چت روم شلوغ – میهن چت – تاریخ این کشور مانند اکثر کشورهای باستانی آغازی آمیخته با افسانه‌ ها و اسطوره‌ها دارد دوره هائی که پادشاهان و حکم رانان قهرمانان افسانه‌ ای به‌ شمار می‌آمدند حدود دو هزار سال قبل یخ های متراکم شبه جزیره اسکاندیناوی شروع به ذوب و به تدریج از شمال به جنوب عقب نشستند در آن زمان مردمی در شمال آلمان امروزی و جنوب اسکاندیناوی زندگی می‌کردند که اصل و منشأ آن‌ها مشخص نیست آنان به دنبال یخ‌ها به راه افتادند و ناگهان سرزمینی پوشیده از جنگل‌ های انبوه و مملو از دریاچه‌ها برکه‌ها و آبگیرها یافتند اول چت قدیمی‌ترین نوشته‌ها حکایت از قومی نیرومند به نامآ سورها در این سرزمین می‌نماید، این قوم به دارا و فقیر تقسیم شده بودند و روسا و سرکردگان آن به ثروت خود اتکا داشتند اسورها از شاه یگانه‌ ای به سیستم شاه کاهنی پیروی می‌ کردند و به پادشاه به چشم یک روحانی بزرگ نگاه می‌کردند و قدرتشان به ویژه به سازمان نیروی دریائی آن‌ها بستگی داشت.

یک یورش بزرگ و سخت و ویرانگر از سوی این اقوام شمالی، اسکاندیناوی و اروپا را فرا گرفت. شمالی‌ها که وایکینگ نامیده می‌شدند کشورهای اروپائی و شهرها را مورد تاخت و تاز خود قرار دادند هر جا را که توانستند غارت کردند در آنجا که توانستند به داد و ستد و تجارت پرداخته و گاه در آنجا ساکن گردیدند. ابن قبائل شمالی که بعدها نرمن نامیده شدند تا حدود مدیترانه پیش رفتند و باکشتی‌های خود در داخل رودهای بزرگ حرکت نموده و به هر کجا که وارد شدند آن را ویران کرده و ساکنان آن نقاط را قتل‌عام و اموال آنان را غارت نمودند باحال چت این راهزنان و آدم کشان ناحیه شمال غربیفرانسه را که امروز نرماندی نامیده می‌شود تصرف کردند هم‌چنین جنوب ایتالیا و سیسیل را به تصرف خود درآورده و به تدریج در این نقاط مستقر و ساکن شدند و به صورت مالکان و اشراف بزرگ درآمدند. کلمه وایکینگ که از ریشه ویکن به معنای خلیج گرفته شده به مردمی اطلاق می‌ شده که در اطراف آبگیرهای اسلو زندگی می‌نموده‌ اند علت تجاوزها و یورش‌های وایکینگ‌ها را عده‌ای به خاطر ازدیاد جمعیت و عدم کفایت محصولات کشاورزی دانسته وگروهی معتقدند که رفاه و ثروت زیاد و ماجراجویی‌ های آن قوم علت آن بوده‌ است. حملات وایکینگ‌ها منجر به چندین بار فتح انگلستانو بخش هائی از فرانسه شد و تجاوزات آنان تا قسطنطنیه و حتی دریای خزر و مرزهای ایران نیز توسعه یافت .

میهن چت - اصفهان چت - تبریز چت - شیراز چت - فارسی چت - چت فارسی
میهن چت – اصفهان چت – تبریز چت – شیراز چت – فارسی چت – چت فارسی – شلوغ چت

پس از وایکینگ‌ها تاریخ سوئد را می‌ توان به دوران‌ های زیر تقسیم کرد

 • وایکینگ‌ها ۱۰۵۰ – ۸۰۰ میلادی
 • پیش از سده‌های میانه ۱۲۵۰ – ۱۰۰۰ میلادی
 • سده‌های ۱۳۸۹ – ۱۲۵۰ میلادی
 • عصر یکپارچگی ۱۵۲۰ – ۱۳۸۹ میلادی
 • عصر واسا ۱۶۱۱ – ۱۵۲۰ میلادی
 • عصر ابرقدرت‌ها ۱۷۱۸ – ۱۶۱۱ میلادی
 • عصر آزادی ۱۷۷۲ – ۱۷۱۸ میلادی
 • عصر گوستاو ۱۸۰۹ – ۱۷۷۲ میلادی
 • چت به چت
 • عصر آخرین بازسازی ۱۸۶۶ – ۱۸۰۹ میلادی
 • عصر گسترش صنعتی ۱۹۱۸ – ۱۸۶۶ میلادی
 • عصر دموکراسی ۱۹۳۹ – ۱۹۱۸ میلادی
 • و جنگ جهانی دوم به بعد
 • چت روم شلوغ

چت روم شلوغ – در حدود سال‌های ۱۰۰۰ میلادی سوئد چت روم شلوغ سازمانی کاملا ساده داشت سازمانی که از مدت‌ها قبل آن را حفظ کرده بود کشور در وجود شاه تشخص می‌یافت اما در عین حال پادشاه بر اساس آداب و سنن و برخی قوانین و مقررات سلطنت می‌نمود و موظف به رعایت آن‌ها بود سرزمین سوئد از ایالت‌های گوناگونی تشکیل می‌شد که این ایالت‌ها با هم پیوندهایی داشتند در امور داخلی این ایالات خودمختار بودند در سطح کشوری مجمع همگانی بنام تینگس Tings وجود داشت که موارد خاصی مانند جنگ و صلح وظیفه اصلی آن بوده و تعیین انواع مالیات و میزان آن کار بعدی آن را تشکیل می‌داد تصویب و اجرای قوانین و احکام قضائی و حقوقی نیز در وظایف تینگس قرار می‌گرفت چت پرشین پادشاه علاوه بر مقام سلطنت مقامی روحانی نیز داشت این مقام از طرف تینگس به پادشاه تفویض می‌شد مقام روحانیت شاه تا زمان مسیحیت ادامه پیدا کرد ولی در قرون وسطی این نظام به هم ریخت و شاه قدرت کامل را به خود اختصاص داد. چت روم شلوغ
در قرون وسطی، با ورود مسیحیت به سوئد مناقشات و درگیری‌های دامنه‌داری میان پیروان مسیحیت و طرفداران آئین‌های سنتی آغاز گردید، نمونه‌ای از نتیجه‌های این درگیری‌ها اخراج اینگه پادشاه وقت از مجمع تینگس توسط توده‌های خشمگین ملت بود، یکی از نزدیکان اینگه تعهد نمود که با انجام مراسم قربانی برای خدایان آن‌ها را به سر مهر آورد و با این تعهد به جانشینی اینکه برگزیده شد. چت روم شلوغ

در اوائل قرن دوازدهم پادشاهی به نام اسورکر به سلطنت رسید وی فردی مسیحی از فرقه گریگوریان بود بر اساس دستورها این فرقه کلیسا قدرتی مافوق مردم و قوانین داشت اسورکر در یک بام داد نوئل وقتی برای ادای نماز به کلیسا می‌رفت به وسیلهٔ یکی از خدمتکارانش به قتل رسید پس از او اریک ید وارسون به سلطنت رسید وی دودمانی را بنیان گذاشت که به سلسله اریک معروف می‌باشند، سیمای تاریخی اریک با افسانه و مذهب درآمیخته هر کار نیکی که انجام می‌گردید به او نسبت داده می‌شد، اریک در روز معراج مسیح توسط یک شاهزاده دانمارکی به قتل رسید و به لقب شهید معروف گردید.

در دوران سلطنت کنوت پسر اریک ارتباط ویژه‌ای میان دو کشور آلمان و سوئد برقرار گردید این ارتباط با ورود عده‌ ای از معدن چیان آلمانی که کنوت فعالیت آن‌ها را برای صنعتی کردن کشور لازم می‌دانست آغاز شد این معدنچیان پیشروان صنعتی شدن کشور سوئد شدند.

بعد از کنوت یکی از مشاوران او به نام بیرجر یارل به سلطنت رسید چت روم اصفهان اولین اقدام بیرجر ایجاد وحدت سراسری کشور بود وی پادشاهی بود قانون‌گذار از قوانین این پادشاه می‌توان از قوانین مربوط به خانواده قوانین مربوط به کلیسا، قوانین ارث بر اساس یکی از مواد این قانون دختران یک دوم پسران می‌توانستند ارث ببرند نام برد برجر یارل بانی شهر است کهلم می‌ باشد.

در زمان سلطنت گوستاو واسا در قرن ۱۶ اولین مجلس ملی سوئد متشکل از نمایندگانی از ۴ طبقه اشراف روحانیون طبقه متوسط و دهقانان گشایش یافت طی قرون آتی، قوانین پیچیده تری برای ریکسدگ وضع گردیده و به تدریج تعداد دستگاه‌های اجرائی افزایشی یافت. قدرت مجلس ملی به‌طور عمده‌ای تغییر یافته و از زمانی به زمان دیگر نسبت به سلطنت از جایگاه بی‌نهایت سستی برخوردار بوده‌است. چت روم تبریز این درحالیست که در دوره آزادی طی قرن ۱۸ مجلس ملی جایگاه خود را بهبود بخشیده و نظام منسجمی پایه‌ریزی گردید. یلدا چت تا پیش از ۱۸۰۹ قدرت سلطنت و مجلس در یکدیگر ادغام بود تا اینکه پس از سال ۱۸۰۹ دربار و سایر مراجع قدرت استقلال یافتند در سال ۱۸۶۵ مجلس دوگانه‌ ای جایگزین مجلس قبلی گردید.

تا سال ۱۹۱۷ نظام دوگانه‌ ای برقرار بود، تا این که سازمانی با ۳۵۰ نماینده و کمیته‌های مختلفی در زمینه‌های گوناگون تأسیس گردید. در سال ۱۹۷۴ دولت سوئد به چت روم شلوغ طراحی قانون اساسی جدیدی مبادرت نمود پس از گذشت مدت زمان ۲۰ سال دوره نمایندگی به دوره چهار ساله تغییر یافت کشور سوئد از نظام دموکراتیک انتخابی برخوردار می‌باشد چت روم تهران به این معنا که کلیه احزاب سیاسی با بیش از ۴ در صد آرا انتخابات عمومی از کرسی در مجلس برخوردار می‌گردند. شهروندان سوئدی اجازه حضور در انتخابات مجلس را دارند.

پرشین چت - ناز چت - ارام چت - ققنوس چت - الوچه چت - چت فارسی - شلوغ چت
پرشین چت – ناز چت – ارام چت – ققنوس چت – الوچه چت – چت فارسی – شلوغ چت

در حال حاضر تعدادی حزب سیاسی در مجلس ملی سوئد فعالیت دارند. سال ۱۹۲۱ آغاز قطعی دموکراسی در سوئد محسوب می‌شود. سال ۱۹۱۹ پارلمان سوئد در مورد حق شرکت همگانی در انتخابات و آراء یکسان زنان و مردان تصمیم‌گیری کرد دو سال بعد از این تصمیم اولین انتخابات پارلمان برگزار شد. چت روم شمال در پی انتخابات سال ۱۹۲۱ پنج زن به پارلمان سوئد راه یافتند  انتخابات پارلمان سوئد چهارسال یکبار برگزار می‌شود گشایش مجلس در هر پائیز وظیفه پادشاه سوئد است در این هنگام سال پارلمانی آغاز می‌گردد پادشاه شخص اول کشور سوئد است ولی این مقام در درجه نخست جنبه نمایندگی مملکت و تشریفاتی دارد. چت روم شلوغ

چت روم شلوغ – چت روم فارسی – چت شلوغ – شلوغ چت – چت فارسی

سوئد در شمال اروپا واقع شده و دارای آب و هوای بسیار سردی است این کشور از نظر طبیعی، از ۴ ناحیه تشکیل شده‌است. کوه‌های پوشیده از جنگل در منطقه نورلند در شمال دریاچه دیستریکت در ناحیه مرکزی زمین‌های مرتفع یونکوپینگ در جنوب و جلگه حاصلخیز اسکانیا در منتهی‌الیه بخش جنوبی کشور تابستان‌ها کوتاه و گرم و زمستان‌های سرد و طولانی از ویژگی‌های آب و هوای این کشور است چت روم شیراز میانگین بارش سالانه از ۲۰۰ سانتی‌متر در غرب و جنوب غربی تا ۵۰ سانتی‌ متر در شرق و جنوب شرقی متغیر است بیش از نیمی از مساحت این کشور از جنگل پوشیده شده و طبعا صنایع چوب و ساخت ماشین آلات مرتبط با آن معمول و متداول است در قسمت‌های شمالی سوئد شش ماه از سال روز و شش ماه شب است که این به خاطر نزدیک بودن به قطب شمال است؛ ولی در قسمت‌های جنوبی می‌توان چهار فصل را دید.

در گذشته نه چندان دور، تا اواخر قرن هجدهم میلادی، چت روم شلوغ سوئد یکی از فقیرترین کشورهای اروپا بود، اما بعدها دوران رشد اقتصادی سوئد آغاز شد. بعد جنگ جهانی دوم این رشد اقتصادی شتاب بیشتری به خود گرفت، درآمد خالص ملی کشور بالا رفت نگین چت و شکوفائی رشد اقتصادی به وجود آمد. درآمد کشور سوئد مثل دیگر کشورهای نسبتاً کوچک صنعتی، وابسته به صادرات تولیدات صنعتی است که در حال حاضر از رشد بالائی در توازن بین صادرات و واردات برخوردار است  تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۰۶ میلادی ۱۱۲۰۰ میلیارد دلار بود و رشدی ۵/۴ درصدی را نسبت به سال پیش از آن نشان می‌داد. چت روم فارسی نرخ بیکاری این کشور ۶/۵ درصد است. آماری از جمعیت زیر خط فقر این کشور در دسترس نیست اما به نظر می‌رسد این آمار نباید چندان بالا باشد تورم در این کشور نزدیک به صفر درصد است ۳۵ درصد از محصولات صادراتی این کشور را ماشین‌آلات تشکیل می‌دهد و بقیه شامل وسایل نقلیه موتوری کاغذ و مشتقات آن، چوب، محصولات آهنی و فولادی و مواد شیمیایی است که به کشورهای آلمان ۸/۹ درصد آمریکا ۳/۹ درصد انگلستان ۱/۷ درصددانمارک ۹/۶ درصد فنلاند ۶ درصد فرانسه ۹/۴ درصد هلند ۷/۴ درصد و بلژیک ۵ /۴ درصد صادر می‌ شود .

http://www.mihanchat.com/

زبان سوئدی از خانوادهٔ زبان‌های هندواروپایی شاخه ژرمنی است و به زبان‌ های نروژی و دانمارکی نزدیکی دارد این سه زبان بسیار به هم نزدیک بوده و اغلب گویشوران آن‌ها می‌توانند هر کدام به زبان خود با هم ارتباط زبانی برقرار کنند زبان سوئدی زبان رسمی کشور سوئد می‌باشد چت روم کرجی ها در برخی نواحی شمالی کشور به زبان فنلاندی نیز تکلم می‌گردد. تعداد ۴ زبان اقلیمی اعم از فنلاندی، تورندال رومانی زبانکولی‌ها و ییدیش  زبان یهودیان در کشور سوئد تکلم می‌گردد نازی چت شهروندان سوئدی تا حدود معینی در تعامل با دستگاه‌های دولتی از حق استفاده از این زبان‌ها برخوردار بوده و هم چنین در خصوص مراقبت‌های کودکان و بزرگسالان از حق استفاده از زبان‌های فنلاندی و سامی نیز برخوردار می‌باشند

مسیحیت پروتستان لوتری با عضویت ۶۶ درصد از جمعیت این کشور در کلیسای سوئد بزرگترین مذهب در سوئد است مذاهب مسیحی دیگر موجود در سوئد شامل کاتولیک و ارتدکس شرقی می‌ باشند مشهد چت طبق سندی به نام آزادی بین‌ المللی دینی از وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا اسلام در سوئد با دارا بودن ۵ درصد از جمعیت دومین مذهب بزرگ به حساب می‌ آید بقیه جمعیت یا بی‌دین هستند یا متعلق به ادیان دیگر می‌باشند

طبق نظرسنجی یور بارومتر در سال ۲۰۱۰

 • ۱۸% از شهروندان سوئدی پاسخ دادند که «آنها بر این باورند که خدا وجود دارد».
 • ۴۵% پاسخ دادند که «آنها بر این باورند که نوعی روح یا قدرت حیات وجود دارد».
 • ۳۴% پاسخ دادند که «آنها باور ندارند که هیچ نوع روح، خدا یا قدرت حیات وجود دارد».
 • چت روم شلوغ

بر اساس مطالعه دموسکوب دربارهٔ اعتقادات سوئدی‌ها در سال ۲۰۱۵

 • ۲۱% به یک خدا باور داشتند در مقایسه با ۳۵% در سال ۲۰۰۸
 • ۱۶% به ارواح باور داشتند
 • ۱۴% به خلقت هوشمندانه باور داشتند
 • شلوغ چت

سوئد در ردهٔ ۱۷۲ ام کشورهایی که بیشترین تعداد زندانی را دارا هستند قرار دارد  بر پایهٔ آمار رسمی تعداد زندانی‌های این کشور در سال ۲۰۰۴ میلادی به ۵۷۲۲ نفر رسید. پس از این سال شمار زندانی‌ها رو به کاهش نهاد و سالانه ۱ درصد کاهش داشته‌ است. صحرا چت میزان کاهش در میان سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ به ۶ درصد رسید به‌طوری‌ که از جمعیت ۹.۵ میلیون‌ نفری این کشور در سال ۲۰۱۲ – ۴.۸۵۲ زندانی بودند انتظار می‌ رود در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ نیز این روند ادامه یابد.قدیمی چت کاهش شدید تعداد زندانی‌ها در این کشور باعث شد که در نوامبر ۲۰۱۳ اعلام شود که این کشور قصد دارد ۴ زندان و بازداشتگاه موقت خود را تعطیل کند. با وجود اینکه دلیل قطعی کاهش زندانیان مشخص نشده اما حدس زده می‌شود تأکید بر روند بازپروری زندانیان و کمک به پذیرفته‌ شدنشان در جامعه، و نیز اتخاذ مجازات‌های ملایم‌ تر برای برخی جرایم از جمله در زمینه مواد مخدر که از سال ۲۰۱۱ در این کشور اجرا شده، در این زمینه مؤثر بوده‌است چت روم شلوغ

چت فارسی - فارسی چت - چت ایرانی - چت شلوغ - شلوغ چت
چت فارسی – فارسی چت – چت ایرانی – چت شلوغ

سوئد به عنوان یکی از مهاجر پذیرترین کشورهای اروپا در طول تاریخ یکی از مقصد های اصلی مردم کشورهای دیگر برای مهاجرت بوده‌است و همواره یکی از دلایل رشد جمعیت آن بوده‌است، چت ناز در سال ۲۰۱۱ حدود ۲۷% یا دو میلیون نفر از جمعیت سوئد به صورت کامل یا جزئی غیر سوئدی بوده‌ اند از این تعداد ۱۴۲۷۲۹۶ نفر که در سوئد زندگی می‌ کرده‌ اند در خارج از کشور به دنیا آمده‌ اند. چت روم شلوغ

در سال ۲۰۰۹ مهاجرت به سوئد به بالاترین سطح خود رسیده و ۱۰۲۲۸۰ نفر به این کشور مهاجرت کرده‌ اند. چت روم شلوغ

زبان سوئدی به انگلیسی Swedish یکی از زبان‌های هند واروپایی است که در کشور سوئد و قسمت‌هایی از کشور فنلاند به آن سخن می‌گویند سوئدی زبان رسمی کشور سوئد به حساب می‌آید چتروم شلوغ اگر چه زبان‌های دیگری نیز در کشور سوئد استفاده‌ است که از آن جمله می‌ توان به زبان سامی اشاره کرد که مخصوص مردم ساکن شمال سوئد است.

زبان سوئدی با زبان کشورهای اسکاندیناوی از یک ریشه بوده و دارای همانندی‌ های فراوان است. زبان سوئدی به ویژه به زبان نروژی شباهت بسیاری دارد و با زبانهای فنلاندی و دانمارکی تفاوت بیشتری دارد.

آکادمی سوئد وظیفه مراقبت از زبان سوئدی را از طریق تنظیم و انتشار منظم واژه‌ نامه این زبان به انجام میرساند

استکهلم به سوئدی: Stockholm پایتخت کشور سوئد چت روم شلوغ و بزرگ‌ترین شهر این کشور و پرجمعیت‌ ترین شهر در سرزمین‌ های نوردیک است. ریحان چت جمعیت این شهر ۹۰۹۹۷۶ نفر است که با حومهٔ آن حدود ۱۳۷۲۵۶۵ نفر است
مکان استکهلم برای نخستین بار در حماسه‌ های اسکاندینا وی به نام آگنا فیت ذکر شده‌ است و نام آن در کتاب شعر هیمس‌ کرین گلااسنوری استورلوسون به آگنی شاه ربط داده شده‌ است. چت روم شلوغ

این شهر به همراه حومه ۲۰۲۵۰۷۵۱ نفر جمعیت دارد

چت روم شلوغ

بخشی از محدودهٔ شهری استکهلم در اوپلاند و بخشی دیگر در سودرمان‌ لاند قرار گرفته‌ است.

استکهلم در تاریخ ۳۱ دسامبر ۷۸۲۸۸۵۲۰۰۴ نفر جمعیت داشت جمعیت محدودهٔ کلان‌ شهری استکهلم ۱.۴ میلیون نفر است. مساحت شهر ۱۸۸ کیلومتر مربع است شهر بر روی چهارده جزیره که با پل پیوند دارند میهن باران چت بنا شده‌ است و این شهر و پیرامونش ۲۴۰۰۰ جزیره دارد به خاطر آب‌ راه‌ های زیاد موجود در استکهلم آن را ونیز شمال نیز نامیده‌ ا ند سون چت طول روز در استکهلم در اوایل تابستان بیش از ۱۸ ساعت و در اواخر پاییز در حدود ۶ ساعت است .  این شهر به خاطر استفاده از وسایل نقلیه پاک و ترغیب مردم به استفاده از دوچرخه و حرکت به سمت حذف کربن از محیط شهری و البته به کارگیری از فناوری‌های پاک که سبب پایین آمدن میزان تولید آلاینده‌های زیست‌ محیطی می‌شد به عنوان پایتخت سبز اروپا در سال ۲۰۱۰ میلادی انتخاب شد.

بر اساس آمار ۲۲% جمعیت کلی کشور سوئد در استکهلم زندگی می‌کنند که ۲۹% تولید ناخالص ملی این کشور را شامل می‌شود. در دسامبر سال ۲۰۱۲ میلادی شمار ۲۰۱.۸۲۱ خارجی در ین شهر زندگی می‌ کنند که بیشترین شمار آن مربوط به اتباع فنلاندی 17579 وعراقی 16374 هستند بیشترین زبان مورد تکلم در این شهر سوئدی –  فنلاندی –  عربی – کردی –  ترکی –  فارسی و بوسنیایی است چت روم شما
این شهر با حومه شامل ۲۶ منطقه شهرداری است که مناطق استکهلم با جمعیت ۸۴۶٬۹۲۸ نفر پرجمعیت‌ترین منطقه این شهر است که پس از آن بوتکیه‌رکا 54280 که در جنوب غربی استکهلم واقع شده‌ است و دانده‌ رید با جمعیت ۲۵۸۳۰ دومین و سومین مناطق پرجمعیت این شهر هستند.

مقر دولت و پارلمان سوئد و کاخ سلطنتی پادشاه سوئد کارل گوستاف شانزدهم در استکهلم قرار گرفته‌ اند استکهلم همچنان یکی از پررشدترین پایتخت‌ های اروپا است.

چت روم شلوغ قریب به ۸۵% از ساکنان استکهلم در صنایع خدماتی و مشاغل بانکی فعال هستند این شغل‌ ها شامل شرکت‌ های فناوری مانند آی‌بی‌ام اریکسون و الکترولوکس و در مشاغل بانکی همانند شرکت خدمات ملی نوردیا –  سوئدبانک – هندلزبانکن و شرکت خدمات مای اس‌ ئی‌ بی شاغل هستند نبود نیروگاه‌ های با سوخت فسیلی در این شهر سبب شده‌ است که استکهلم پاک‌ ترین کلان‌ شهر جهان نام بگیرد شیرین چت همچنین وجود شرکت‌ های سهامی خاص همانند شرکت خدمات مالی اسکاندیا و شرکت بیمهٔ فولکسام بزرگ‌ترین شرکت بیمه در کشور سوئد در این شهر هم سبب درآمد زایی و هم اشتغال‌ زایی بیشتر در این شهر‍ شده‌ است.
یکی دیگر از موارد درآمد زایی استکهلم شرکت چند ملیتی تولید پوشاک و لوازم آرایشی اچ اند ام است گردشگری نیز یکی دیگر از بخش‌های مهم و تأثیرگذار در اقتصاد شهر است به‌طوری‌ که این شهر دهمین شهر پربازدید در قاره اروپا است.

چت اصفهان - چت میهن - فارسی چت - شلوغ چت - چت شلوغ
چت اصفهان – چت میهن – فارسی چت – اهواز چت – چت شلوغ

آموزش دانشگاهی به صورت نوین در این شهر به قرن هجدهم میلادی باز می‌ گردد که در این سده در این شهر به صورت آکادمیک در دانشگاه رشتهٔ پزشکی آموزش داده می‌شد عسل چت از دیگر پژوهش‌های آغازین در این شهر می‌ توان به ساخت رصد خانه استکهلم در همین سده اشاره کرد. مؤسسه سلطنتی فناوری در سده نوزدهم با نام کوتاه شده KTH یا با آوا نوشت سوئدی چت روم شلوغ در استکهلم ساخته شد که در این مکان آموزشی که امروزه یکی از مکان‌های آموزشی برتر جهان است رشته‌ های همچون زیست‌ فناوری مهندسی برق – غزل چت -علوم رایانه –  فناوری اطلاعات و ارتباطات –  مهندسی شیمی و دیگر رشته‌ ها تدریس می‌شود – از دیگر دانشگاه‌ های این شهر می‌توان به دانشگاه استکهلم دارنده چهار نشان در جایزه نوبل شیمی و دو نشان در جایزه نوبل ادبیات  دانشکده اقتصاد استکهلم –  کالج سلطنتی موسیقی استکهلم و انستیتو پزشکی کارولینسکا که در رشته‌های پزشکی و فیزیولوژی جایزه نوبل را اهدا می‌کند. چت روم شلوغ

https://mihanci.ir/

استکهلم دارای ادیبان زیادی می‌باشد که از معروف‌ ترین آن‌ها می‌ توان به کارل میکل بلمان شاعر کتاب مانان اگوست استریند برگ نویسندهٔ اثر معروف اتاق سرخ و متاهل یلمار سودربری ایویند یانسون و اورت توب اشاره کرد. چت روم شلوغ

محبوب‌ ترین ورزش‌ها در شهر استکهلم فوتبال و هاکی روی شلوغ چت یخ هستند پرطرف دارترین تیم‌ های فوتبال در این شهر باشگاه فوتبال آی‌ای‌کی ودیور گاردن هستند فلش چت در هاکی روی یخ نیز باشگاه آی‌ ای‌ کی محبوب‌ ترین باشگاه این شهر است استکهلم تاکنون یک‌بار در سال 1912 میزبانبازی‌های المپیک تابستانی بوده‌است همچنین این شهر در سال 1956 میزبان بازی‌ های سوارکاری المپیک تابستانی بوده‌است دیگر میزبانی‌های مهم این شهر میزبانی در المپیک کشورهای نوردیک در سال ۱۹۰۱ بوده‌ است.

چت روم شلوغ یکی از بهترین چت روم های ایرانی میباشد جهت ورود به این چت روم میتوانید از لینک زیر نیز استفاده نمایید.

http://mihanver.ir/chatroom-mihan